Žijete v Praze a máte psa či kočku? Pokud ano, tak máte jedinečnou příležitost hýčkat své chlupáče kvalitní stravou, podívat se na výrobu pamlsků a zároveň se setkat s dalšími, kteří milují čtyřnohé kamarády stejně jako vy. Kde? Na Vysočanech, blízko stanice metra Českomoravská najdete obchůdek s názvem Křupavé místo.
 pes u misky

Kdo a co na vás čeká?

Vlastní ho Alie Lengyelová s partnerem Matejem Tomanem, což jsou zároveň i zakladatelé společnosti Pet Farm Family. Název je jasný. Jde tu o mazlíčky. Těmto dvěma mladým lidem jde hlavně o udržitelnost, kvalitu surovin a spokojenost pejsků, koček i kocourků. Najdete u nich konzervy, granule i pamlsky. Vše vyráběné přímo v prodejně Křupavého místa.
 sušené krmivo

Zajímavé začátky

Nerozlučné duo se k podnikání dostane tak trochu náhodou. Jejich první fenka jménem Sušienka totiž nesnesla běžné krmivo, které koupíte v supermarketu. A proto jí začali sami vařit. Nejen, že pomohli svému chlupáči, ale zároveň po jejich originálních produktech rychle vzrostla poptávka. Museli tak zahájit velkovýrobu, která se původně jmenovala Sušienkovo.
 
Díky expanzi do zahraničí si ale zvolili současný název, protože pro cizince nebylo původní jméno zapamatovatelné a vyslovitelné. V současnosti má firma 16 zaměstnanců a prodává výrobky v Čechách, na Slovensku, v Maďarsku, Dánsku a brzy expandují také do Německa.
 

Kvalita na prvním místě

Hlavním cílem Pet Farm Family je využívání kvalitního masa z tuzemských zdrojů a nepoužívat žádné zbytečné látky. Mnoho výrobců totiž přidává látky, které jen podporují objem krmiva, ale ničím nepřispívají. Soustředí se především na ekologii, místní trh a udržitelnost. To znamená, že používají co nejmenší množství plastů.
 

Skvělá příležitost

Jistě jste nikdy neviděli výrobu psího žrádla. Tady se ale můžete snadno podívat, jak jde vše od porcování masa až po finální úpravy. Když přijdete do Křupavého místa, můžete si užít přítomnost mazlíčků a lidí se stejnými zájmy, stejně jako otevřenou kuchyň. To je zaručeně jedinečný a nezapomenutelný zážitek na celý život.

4.4/5 - (5 votes)